کراتین مو

1

کراتین مو (سرد_درمانی)

وقتی که خانمها موهایشان را مدام رنگ و مش ( دکلره ) می کنند. مدام از خشکی بیش از حد مو و دمیج شدن آن می گویند و به دنبال یک راه درمان برای موهای خود هستند. در این حالت رنگ پذیری مو پایین آمده و مو نیاز به ماسک و نرم کننده های قوی دارد . که ماسکها...

کراتین سرد چیست و چه زمانی انجام می‌شود؟

 

ماده کراتین یک ماده حیاتی برای مو، پوست و ناخن ها بوده که به طور طبیعی در ساختمان این نواحی موجود می باشد. تقریباً در صد در صد موارد، زمانی که ما موهایمان را به طور مکرر و یا بیش از حد دکلره، هایلایت و یا رنگ مو شیمیایی می کنیم، ساقه یا کوتیکول موها صدمه دیده و دچار آسیب دیدگی شدید خواهد شد. پس از مدتی شاهد خشکی و شکنندگی موها خواهیم بود و در این زمان است که رنگ پذیری موها نیز نسبت به سابق دچار کاهش چشمگیری خواهد شد. در چنین حالتی می توان از انواع ماسک مو ، ویتامینه مو و… استفاده نمود تا بتوان تا حدی ساقه موها را آبرسانی کرده و از حالت خشکی در بیاوریم. اما در بسیاری از موارد تاثیر چندانی در بهبود وضعیت دمیج شده و آسیب دیده موها به وجود نخواهد آمد.
اما به تازگی یک روش موثر به نام کراتین سرد در میان آرایشگران رواج یافته که فاقد آسیب های کراتینه مو که با عنوان کراتین گرم شناخته می شود، خواهد بود. در روش های پیشین، انجام اتوی مو به شکلی عمیق و با حرارت بالا بر روی ساقه مو باعث صدماتی جبران ناپذیر به کوتیکول موها می شد اما در روش کراتین سرد نیازی به این شیوه های تهاجمی نبوده و تنها با استفاده از حرارت ملایم سشوار و مکث مواد کراتین سرد انجام می پذیرد. انواع مختلفی از مواد کراتین سرد موجود بوده که همگی فاقد ماده آسیب زای فرمالدئید بوده و اکثرا گیاهی می باشند. بدین ترتیب می توان از این روش ویتامینه مو حتی تا دو بار در هفته استفاده کرده و شاهد نتایج مثبت آن بر روی موهایمان باشیم.
کراتین سرد وقتی بعد از رنگ و مش انجام شود. آسیبهای که رنگ مش به مو زده است را از روی پولک مو بر می دارد و آب و املاح از دست رفته مو را مجدد به مو باز می گرداند . کراتین و ویتامینهای مو که به وسیله آمونیاک موجود در رنگ و دکلره از داخل پیگمنت های مو تخلیه شده اند مجدد به مو باز گردانده می شود. و از خشکی و دمیجی مو بعد از رنگ و مش جلو گیری می کند.

 

کراتین سرد این مشکلات را حل کرده و مجدد مو سلامت خود را به دست می آورد.


 

عملکرد کراتین سرد بر روی موها :

 

بعد از رنگ مش انجام می شود .
آسیب های رنگ و مش را از روی پولک مو بر می دارد.
کراتین، ویتامین ها ، آب و املاح که به وسیله رنگ و مش از دست رفته اند مجدد به مو باز گرداننده می شود.
مو حالت پذیرتر می شود .
باعث تثبیت رنگ روی پولک مو می شود و دوام رنگ و مش بالا می رود .
باعث تثبیت رنگ های ( مسی. قرمز . آلبالویی و تمامی رنگ های گرم ) می شود.
براشینگ کردن مو راحتر می شود .
کراتین سرد نیاز به اتو کشی ندارد.
در هفته 2 مرتبه می توان انجام داد.
حتی اگر رنگ و مش هم نکردید می توانید انجام دهید . ( به وسیله شامپو قبل از کراتین پولک را باز می کنیم و بعد کراتین سرد را انجام می دهیم .)
کراتین سرد آسیب های که در همان روز به وسیله رنگ و مش به مو وارد شده است را بر می دارد.

یک درمان ویتامینه قوی با کراتین بالا برای موهای شماست.
Cresta Help Chat
Send via WhatsApp